Wybielanie zębów

Proces wybielania zębów w Nova Dent poprzedza zawsze konsultacja, podczas której lekarz stomatolog przeprowadza wywiad oraz badanie całej jamy ustnej. Przeprowadzone badanie poparte jest wykonaniem zdjęcia RTG, które szczegółowo ujawnia ewentualne ubytki w uzębieniu. Jeśli pojawia się taka konieczność, rozpoczyna się leczenie - zdrowe zęby (i dziąsła) warunkują pożądany efekt ich wybielania. Wykonywana jest również dokumentacja fotograficzna w celu porównania efektów przed i po wybielaniu. Wyżej wymienione czynności umożliwiają lekarzowi dobór odpowiedniej metody wybielania – zawsze indywidualnej dla każdego Pacjenta. Pozwala to Pacjentowi zaplanować najodpowiedniejszy moment do przeprowadzenia zabiegu oraz oszacować czas i wkład finansowy oraz oczekiwania widocznych efektów.

W Nova Dent wiemy, ze śnieżnobiały uśmiech jest kluczem do sukcesu, dlatego mamy kilka sprawdzonych metod wybielania.

 

System wybielania domowego

Wybielanie metodami domowymi wykonywane jest przez samego Pacjenta w domu, pod kontrolą lekarza stomatologa .

Krok po kroku

1. pierwszym etapem jest pobranie wycisków w celu wykonania indywidualnych szyn do wybielania, które są wykonywane w pracowni protetycznej;

2. następnie lekarz po otrzymaniu nakładek sprawdza czy przylegają prawidłowo i zakrywają wszystkie powierzchnie zębowe. Na wizycie tej pacjent otrzymuję żel do wybielania oraz dokładne instrukcje, dotyczące stosowania preparatu. W zależności od stopnia przebarwień zębów zalecany jest indywidualny czas kuracji, który może trwać od 7 do14 dni. W przypadku przebarwień poantybiotykowych czas kuracji może przedłużyć się do 3 tygodni.

Po zakończeniu kuracji, zęby powinny być wypolerowane, korzystne zastosowanie tzw. ″sztucznego szkliwa″.

Wybielanie nakładkowe stosowane jest w przypadku wybielania całych łuków zębowych, grup zębowych, a także pojedynczych zębów np. kłów

Wybielanie zębów martwych

Jest to zabieg wykonywany w gabinecie stomatologicznym , ilość wizyt jest zależna od stopnia przebarwienia zęba i średnio waha się od 2 do 4 wizyt w kilkudniowym odstępie. Przed zabiegiem wykonywane są zdjęcia radiologiczne w celu oceny przeprowadzonego leczenia kanałowego oraz jego szczelności. Następnie preparat wybielający aplikowany jest do środka zęba, na czas procesu wybielania zakładane są wypełnienia czasowe . Po zakończeniu kuracji i osiągnięciu satysfakcjonujących efektów zakładane jest wypełnienie stałe. Wybielanie wewnętrzne stosowane jest również u pacjentów u których doszło do przebarwienia części korzeniowej zęba w okolicy przyszyjkowej co uniemożliwiało wykonanie wysoko estetycznych koron porcelanowych szczególnie w odcinku przednim. Zabiegom wybielania wewnętrznego poddawane są głównie siekacze.

Piękny, biały uśmiech

W celu utrzymania efektów wybielania bez względu na metodę należy przestrzegać kilku zasad:

- unikanie przez dwa tygodnie płynów i pokarmów mocno barwiących tj. coca cola , mocna kawa czy czerwone wino

- przestrzeganie zasad higieny stomatologicznej

- regularne profesjonalne czyszczenie zębów

- stosowanie past i płukanek wybielających