Skaling nad – i poddziąsłowy

Skaling naddziąsłowy jest to zabieg usunięcia twardych złogów nazębnych (kamienia nazębnego), gromadzących się na powierzchniach koron zębów, z użyciem urządzeń ultradźwiękowych zwanych skalerami.  Stosowane w Nova Dent skalery najnowszej generacji, pozwalające na szybkie i efektywne oczyszczanie powierzchni zębowych, są całkowicie bezpieczne dla pacjenta. Zabieg ten wykonuje się w środowisku wodnym, aby nie uszkodzić tkanek zęba.

W przypadku obecności złogów kamienia położonych poddziąsłowo, wykonuje się skaling poddziąsłowy. Skaling jest z reguły zabiegiem bezbolesnym, jedynie w przypadku obecności stanu zapalnego tkanek otaczających ząb może pojawić się ból - w takiej sytuacji podawane jest znieczulenie miejscowe.

Każdy skaling kończony jest polerowaniem wszystkich czyszczonych powierzchni. Zapobiega to ponownemu odkładaniu się płytki nazębnej i zapewnia pacjentowi przyjemne uczucie gładkości zębów. Po profesjonalnym oczyszczeniu zębów wskazane jest zastosowanie lakierów fluorkowych celem zabezpieczenia zębów przed próchnicą i zapobiegania nadwrażliwości szyjek zębowych.